انسان های شگفت انگیز | دختر معلول برنده ی بهترین دست خط

انسان های شگفت انگیز

انسان های شگفت انگیز

معرفی یک انسان شگفت انگیز : این دختر معلول آنایا ایلیک ۷ سال سن دارد و از بدو تولد از ناحیه ی هر دو دستش بدون مچ بوده‌ است، اما او با نگه داشتن مداد در انتهای هر دو بازوهایش , توانسته جایزه ی بهترین دست خط را در مسابقات داشته باشد. آنایا ایلیک برای اینکه بتواند راحت‌تر بنویسد، باید روی میز بایستد.

انسان های شگفت انگیز

این دختر ۷ ساله می توانسته برای دست‌هایش از پروتز بهره بگیرد، اما ترجیح داده با تمرین از بازوهای خودش استفاده کند و بعد از تمرین یک ساله حالا جایزه بهترین دست‌خط را بدست آورده است.

انسان های شگفت انگیز

انسان های شگفت انگیز

بیانکا و گری، پدر و مادر آنایا که در ابتدا فهمیده بودند او مچ دست ندارد، حالشان زیاد خوب نبوده، اما دختر کوچکشان ثابت کرده که بسیار باهوش است و همه چیز را بسیار عالی یاد می گیرد. آنایا خودش می‌تواند لباس‌هایش را بپوشد و از پس انجام کارهای شخصی‌اش بدون اینکه به کمک کسی نیاز داشته باشد، برمی‌آید.

انسان های شگفت انگیز

تریسی مدیر مدرسه آنایا نیز جاه طلبی او را تایید می‌کند و می‌گوید: «کارهای خیلی کمی وجود دارد که آنایا نتواند آن‌ها را انجام دهد. او کاملا مستقل است و بدون اینکه عذر و بهانه‌ای داشته باشد، همه کارهای لازم برای یک دختر بچه را انجام می‌دهد.»

انسان های شگفت انگیز

مدیر مدرسه ی آنایا , خودش نام آنایا را برای مسابقات بهترین دست‌خط نوشته است، تا آنایا در مسابقه با ۵۰ دانش‌آموز دیگر که مشکلات فیزیکی داشتند، برنده شود و علاوه بر هزار دلار جایزه، احترام آدم‌های دنیا را هم بدست بیاورد.

انسان های شگفت انگیز

یکی از داورانی که در این مسابقه حضور داشت می‌گوید که آن‌ها با دیدن دست خط آنایا بسیار غافلگیر شده‌اند که چطور اینقدر خوب می نویسد ، مخصوصا اینکه دست ندارد و آن‌ها از نمونه دست‌خط او برای مقایسه با دیگرانی که دست داشتند، استفاده کرده‌اند.

انسان های شگفت انگیز

شاید لازم به ذکر نباشد ، اما پدر و مادر این دختر باهوش ،از این اتفاق بسیار خوشحال هستند و به دخترشان افتخار می‌کنند، اما برای خود آنایا این پیروزی تازه ابتدای راه است و او می‌خواهد کارهای دیگری مانند فوتبال بازی کردن، انجام کاراته و ژیمناستیک را در برنامه خودش بگذارد؛ اگر او توانسته در رقابتی که به دست نیاز اصلی داشته، پیروز باشد، در دیگر رقابت‌ها حتما برنده خواهد بود.

منبع : alamto.com

گردآوری : caspian98.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید اسکرول به بالا