آموزش باز کردن لوله یخ زده | لوله بازکنی و تخلیه چاه

Frozen pipes (1)

چگونه لوله یخ زده را باز کنیم ؟
قبل از اینکه تلفن را برداشته و به لوله کش زنگ بزنید این روش ها را امتحان کنید و لوله های خود را گرم کنید. لوله های یخ زده میتوانند بترکند و خسارت مالی بسیاری بزنند. شما دقیقا چه کاری انجام می دهید اگر احتیاج باشد تا لوله های خود را گرم کنید و مشکل را حل کنید؟ تماس با لوله کش ممکن است تنها راه چاره باشد اما به همین زودی تلفن را برندارید ، در این چگونه تعدادی راه حل وجود دارد که شما می توانید امتحان کنید تا شاید بتوانید مشکل را حل کنید ( و مقداری پول هم ذخیره کنید.)

جلوگیری از یخ زدگی لوله ها در صورت امکان

بهترین راه نگهداری لوله ها در حالت خوب اینست که از یخ زدگی آنها جلوگیری کنید. در واقع در آب وهوای سرد یک سیستم گرمایشی خوب و مقدار زیادی عایق راه حل اصلی برای جلوگیری از یخ زدگی لوله های شما است.
اگر شما در منظقه ای زندگی میکنید که دمای هوا معمولا زیر صفر است، ترموستات شما نباید پایین تر از ۵۸ درجه فارنهایت باشد چراکه خانه در نفوذ هوای سرد قرار گرفته و سیستم گرمایشی باید بیش از حد کار کند. اگر سیستم گرمایشی نتواند دیوارهای بیرونی را گرم کند هوای سرد لوله های نزدیک دیوارهای بیرونی را منجمد خواهد کرد.
بنابراین چه کاری باید کرد؟ اگر شما یک لوله در خطر یخ زدگی دارید، میتوانید آن را با نوار چسب حرارتی ببندید که یک سوکت برای پریز برق دارد و گرما را در طول لوله گسترش میدهد. عایق فایبرگلاس و حتی فویل ها هم می توانند کمک کنند.

Frozen pipes (2)

استفاده از سشوار

آیا شما پیشگیری را فراموش کرده اید و حالا احتیاج به گرم کردن لوله ها دارید؟ با یک سشوار کار را شروع کنید اما این را به خاطر داشته باشید که: سشوار باید در جایی باشد که بتواند جایی از لوله را که بسته شده گرم کند یا به قدری نزدیک جایی باشد که یخ بسته است. این کار کمی کار پلیسی میخواد اگر شما دقیقا ندانید که کجا یخ بسته است.
استفاده کردن از سشوار در لوله های آب مسی، لوله های آب گالوانیزه و سایر لوله های ساخته شده از فلز، ایمن است. اگر شما لوله های غیر فلزی دارید توصیه میکنیم که درجه گرما را بررسی کنید ” در حال حاضر لوله هایی که از پلاستیک ساخته شده اند وجود دارند که در برابر حرارت ۱۸۰ درجه فارنهایت مقاوم هستند و سشوار میتواند گرمایی تولید کند که لوله را ذوب کند.

آب را در جریان نگه دارید

راه دیگر گرم کردن لوله های شما مخصوصا زمانی که شروع به یخ زدن می کنند اینست که جریان آب را باز بگذارید. جریان آب با ذوب کردن یخ ها به گرم شدن لوله های یخ زده کمک میکند.”
این راه درست است خواه شما از آب سرد استفاده کنید یا آب گرم. چرا که این مثل جریان آب در رودخانه است. حتی زمانی که سطح رودخانه به آرامی یخ میبندد ، لایه یخ خیلی نازک است و رودخانه هیچوقت واقعا متوقف نمیشود و دلیل این کار اینست که آب در حال جریان ایجاد اصطحکاک در سطح یخ است که دمای آب را بالاتر از نقطه انجماد نگه میدارد و یخ را ذوب میکند.

Frozen pipes (3)

دستگاه ذوب بخرید

اگر شما در مناطقی زندگی میکنید که زمستانهای سرد دارد دستگاه ذوب میتواند شما را از تماس مداوم گرفتن با لوله کش نجات دهد. به آسانی آن را کار بگذارید، یک ماشین گرم کننده اساسا شبیه یک دستگاه جوشکاری کوچک عمل میکند. همچنین یک قطب الکتریکی به یک طرف لوله های یخ زده فلزی وصل میشود و قطب الکتریکی دیگر به طرف دیگر لوله مسدود وصل میشود. دستگاه گرم کننده لوله را از بین این دو گرم می کند. همچنین این روش برای لوله های پلاستیکی کار نمیکند، این بهترین روش برای لوله های فلزی است.
بدانید چه موقع با کارشناسان تماس بگیرید

اگر هر کاری کردید جواب نداد باید قبل از اینکه لوله یخ زده بشکند و مشکل بزرگتری را درست کند با یک لوله کش تماس بگیرید به این دلیل که لوله کش ها با لوله های یخ زده همیشه سر و کار دارند. آن ها تجربه دارند که جایی که یخ زده را از بیرون تشخیص بدهند. لوله کش ها لوله های زیادی را در خانه های زیادی دیده اند و طرح بندی رایج لوله ها را بهتر از صاحبخانه میدانند.”
پس دفعه بعد که لوله های شما یخ بست، تا زمانی که تلاش خود را انجام نداده اید به لوله کش تلفن نزنید.

منبع : phow.ir

گردآوری و بازنشر » caspian98.com

بازکردن لوله, بازکردن لوله یخ زده, لوله باز کنی و تخلیه چاه, تخلیه چاه تهران, لوله بازکنی تهران, حفاری چاه تهران, لوله بازکنی شرق تهران, تخلیه چاه کرج

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید اسکرول به بالا