حقوق و مزایای داعشی ها ؟

حقوق داعش

حقوق داعش

حکومت اسلامی داعش، یک گروه ستیزه‌جوی جهادگرای سَلَفیاست که پیروی یک آموزهٔ بنیادگرای وهابی از اسلام سنی است.

ماجد غماس رئیس دفتر مجلس اعلای اسلامی عراق می گوید عوامل مادی در جذب نیروهای داعش بسیار موثر بوده است.

این گروه که از ژوئیهٔ ۲۰۱۴ ادعای خلافت جهانی کرده است و خود را حکومت اسلامی, می‌نامد؛ همچنین بخش‌های بزرگی از شمال عراق و شرق سوریه را با جمعیت‌های ۲٫۸ و ۸ میلیون نفر و بخش‌های کوچکی را در لیبی، نیجریه و افغانستان به تصرف خود در آورد.

حقوق داعش

ماجد غماس در کافه خبر در خصوص وضعیت پرداختی‌های داعش به نیروهایش می‌‌گوید: البته طبیعی است که نمی‌توان عدد دقیقی در این رابطه گفت و اطلاع موثقی از آن در دست نیست. اما آنچه منتشر و شایع شده حاکی از این است این گروه برای نیروهای عراقی خود ماهانه ۷۰۰ دلار و برای اعضای غیر عراقی اش ۱۲۰۰ دلار پرداخت می‌کند.

این سیاستمدار عراقی همچنین با اشاره به تاثیرگذاری عوامل اقتصادی در جذب نیروی داعش می افزاید: با توجه به اوضاع بحرانی اقتصادی در جهان عرب طبیعی است که این مبالغ برای شهروندان کشورهای مختلف عربی به ویژه آنها که مشکلات اقتصادی جدی‌تری دارند، جذاب است. به ویژه که این گروه از خانواده مبارزان خود هم حمایت می‌کند و ساپورت‌های مالی از آنها ادامه دارد.

سربریدن داعش : داعش با اعدام‌ها و انتشار ویدئو و عکس از جنایات هولناکش مانند مغول‌ها پیش از رسیدن به هرجا هراس از داعش را به آنجا صادر می‌کند تا بتواند از مقاومت نیروهای مقابل کاسته و بهتر رشد کند . 

داعش و زنان : در مورد زنان کاملا سیاست جنسی داشته و زنان را دستمایه جذب نیروهای جدید به این گروه تروریستی کرده است.

همچنین با عملیات‌های انتحاری و تروریستی در جای جای دنیا کشور‌ها و دولتمردانشان را مجبور به عقب‌نشینی از اعتلاف جهانی ضد داعش می‌کند.

مسئول سیاسی جریان حکیم در تهران در خصوص شیوه‌های عضو گیری داعش می‌گوید: «جریان های تکفیری و القاعده و داعش در مساجد و خانه‌های تیمی خود در نقاط مختلف جهان عرب و جهان روند عضوگیری خود را پی می‌گیرند. آنها با سوار شدن بر باورهای اندیشه‌ای و همچنین وسوسه مالی می‌توانند افراد مختلف را جذب نمایند. ما حتی شنیده‌ایم در لیبی اهالی چندین روستا به طور کامل برای به عراق آمده‌اند و به داعش پیوسته‌اند.

داعش به انگلیسیداعش نیوزسایت داعشداعش فیلمسایت رسمی داعشداعش و زنانداعش درایران – Islamic State of Iraq and the Levant

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید اسکرول به بالا