خانه / تخلیه چاه / دلایل پر شدن چاه فاضلاب – لایروبی چاه

دلایل پر شدن چاه فاضلاب – لایروبی چاه

دلایل پر شدن چاه فاضلاب

دلایل پر شدن چاه فاضلاب

پر شدن چاه فاضلاب موردی است که گاهی با آن روبرو می‌شویم. پر شدن چاه دلایل خاص خود را دارد. چاه‌ها به نسبت جنس زمین، انواع مختلفی دارند و بسته به همین جنس زمین، در زمان‌های متفاوتی پر می‌شوند. در این مطلب به دلایل پر شدن چاه فاضلاب و لایروبی چاه می‌پردازیم.

دلایل پر شدن چاه فاضلاب

چاه‌های فاضلاب در مناطق کوهستانی که از جنس سنگ می‌باشند زودتر پر می‌شوند. زیرا کشش آب کمتری دارند و آب کمتر جذب زمین می‌شود. در نتیجه پر شدن چاه در این مناطق شایع‌تر است.
چاه‌های شنی از کشش آب بیشتری برخوردارند و آب را بیشتر جذب خود می‌کنند و پر شدن چاه در منطقی که چاه شنی وجود دارد ممکن است بعد از 20 یا 25 سال اتفاق افتد. چاه‌ها معمولا از جنس خاک معمولی هستند.

تخلیه چاه فاضلاب

زمانی که چاه پر می‌شود، باید به تخلیه چاه اقدام کنیم وگرنه آب به هیچ عنوان به داخل زمین جذب نشده و چاه توالت، چاه آشپزخانه یا حمام پر شده و آب آن بالا می‌آید و دیگر زندگی فلج خواهد شد و البته خطرات خاص خود را دارد و امکان ریزش چاه فاضلاب وجود دارد.

دلایل پر شدن چاه فاضلاب

نشانه های پر شدن چاه فاضلاب

علائم پر شدن چاه فاضلاب به شرح زیر است :

  • بالا زدن چاه توالت
  • گرفتگی چاه فاضلاب
  • باز نشدن چاه فاضلاب
  • زیاد شدن حضور حشرات موزی مانند سوسک و مگس در ساختمان
  • بوی بد فاضلاب، بوی بد چاه توالت

علت‌های پر شدن چاه فاضلاب

جز موردی که در مورد جنس زمین و نوع کشش آب گفتیم، گاهی دلایل دیگری نیز وجود دارد که موجب پر شدن چاه فاضلاب می‌شود. زمانی که چاه را تخلیه می‌کنیم، باید به مامور تخلیه چاه بگویید تا وضعیت چاه را بررسی کند. گاهی نیاز است که چاه لایروبی شود.

لایروبی چاه چیست؟ به مرور زمان بخاطر مواردی چون چربی‌های فراوان، مو، مواد پلاستیکی و غیره روی دیواره‌های چاه را لایه ای می‌پوشاند که این لایه اجازه نفوذ آب به درون لایه‌های زمین را نمی‌دهد و همین امر باعث می‌شود بزودی چاه پر شود و در صورت عدم لایروبی، بصورت مداوم با پر شدن چاه فاضلاب روبرو می‌شوید. در این مواقع باید چاه فاضلاب لایروبی شود. یعنی این لایه‌های اضافی که دیواره‌های چاه را پوشانده‌اند تراشیده شده و از چاه خارج شوند. تا چاه کشش قبل را پیدا کند.

با مامورین ما تماس بگیرید تا بصورت اصولی و از راه درست و تضمینی گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنیم.

contractor-worker (8) شرکت کیمیا دژ کاسپین آمادگی همکاری با ارگان و نهادهای دولتی, شرکت, مجتمع, پاساژ, هتل و رستوران می باشد.

با ما تماس بگیرید : 09127609500

تخلیه چاه تهران | تخلیه چاه کرج | تخلیه چاه قم | تخلیه چاه البرز

گردآوری : وب‌سایت کاسپین

لایروبی چاه آب، هزینه لایروبی چاه فاضلاب، لایروبی چاه چیست، لایروبی چاه کشاورزی، علت زود پر شدن چاه فاضلاب، روش لایروبی چاه فاضلاب، لایروبی چاه عمیق، قیمت تخلیه چاه فاضلاب، علائم پر شدن چاه، ریزش چاه فاضلاب، چاه فاضلاب جذبی، چاه فاضلاب سپتیک، انواع چاه فاضلاب

درباره مدیر وب سایت

همچنین ببینید

تخلیه چاه در شهرک صدرا تهران 09127609500

تخلیه چاه در شهرک صدرا تهران 09127609500 شرکت کیمیا دژ کاسپین در زمینه تخلیه چاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *