لوله بازکنی شبانه روزی تهران رجبی

سعودی ها مصدومان و کشته شدگان را با هم درون کانتیر می اندازند + عکس

Killed in Saudi Arabia
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest

Killed in Saudi Arabia
یکی از اساتید دانشگاه امام حسین(ع) که در روز فاجعه منا در صحنه حضور داشت، گفت: ورود شاهزاده عربستان با ماشین به داخل شلوغی جمعیت سبب مسدود شدن خیابان ۲۰۴ و افزایش تراکم جمعیت شد که در نتیجه این خیابان به قربانگاه حاجیان تبدیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر سید محمدجواد هاشمی فشارکی، از اساتید دانشگاه امام حسین (ع) که در فاجعه منا حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی، بر اساس مشاهدات عینی خود به بررسی واقعیات رخ داده پرداخت و گفت: علت اولیه این فاجعه تصمیم شاهزاده عربستان برای انجام رمی و ورود با خودروی شخصی‌اش در زمان شلوغی و ازدحام جمعیت بود که منجر به مسدود شدن درب انتهای خیابان ۲۰۴ منتهی به جمره شد و جمعیت در این خیابان متراکم شدند.

هاشمی در ادامه گفت: در همان لحظه یک درب نرده‌ای مسدود را که عرض بسیار کمی داشت باز کردند و همین امر سبب خروج پرفشار جمعیت و افتادن روی زمین می‌شد و افتادن یک نفر سبب افتادن مابقی جمعیت روی آنان می‌شد.

وی ادامه داد: در خیابان ۲۰۴ افراد بیشتر از دو ساعت در زیر آفتاب به صورت فشرده ایستاده بودند و پیوسته بر تعداد و فشار جمعیت اضافه می‌شد که همین موضوع باعث غش کردن افراد شده بود.

در صحنه حادثه هیچ امدادی صورت نمی‌گرفت
هاشمی درباره شیوه امدادرسانی به مجروحین فاجعه منا تصریح کرد: در چهار ساعت اولیه بحران امدادرسانی در حد نقل و انتقال با آمبولانس بود و در صحنه هیچ احیایی انجام نمی‌شد و پلیس بین مصدوم و فوتی تفاوتی قایل نمی‌شد و هدفش احاطه بر محیط بود.

کشته‌شدگان و مصدومین را با هم داخل کانتینرهای سردخانه‌ای می‌انداختند!
وی با توجه به خبرهای دریافتی از دیگر همکارانش که در صحنه حضور داشتند، به آماده بودن کانتینرهای سردخانه‌ای چند طبقه‌ای اشاره کرد که هم کشته‌شدگان و هم مصدومین را داخل آن می‌انداختند!

وی ادامه داد: همچنین ماموران با مصدومان برخوردی خشن داشتند و همه را میت تلقی کرده و از روی آن‌ها با پوتین عبور می‌کردند.

هاشمی با اشاره به نیروهای امدادی گفت: نیروهای امدادی اغلب کم سن و سال بودند و عملکرد کندی داشتند و فعالیت‌های امدادی لازم را انجام نمی‌دادند.

سرعت، دقت، صداقت

خدمات ما

کافیست یکبار با ما تماس بگیرید.

شبانه روزی

به صورت شبانه روزی در خدمت شما در استان تهران، البرز
و قم می باشیم.

بهترین قیمت

ما سعی می کنیم بهترین خدمات را با بهترین قیمت به شما ارئه نماییم.

سرعت در اجرا

ما سعی می کنیم با رعایت نکات اصولی در کمترین زمان کار را به اتمام رسانیم

نیروی با تجربه

انجام خدمات با استفاده از نیروهای آموزش دیده و با تجربه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید