خانه / تخلیه چاه / نحوه لایروبی چاه فاضلاب و رفع بوی بد چاه

نحوه لایروبی چاه فاضلاب و رفع بوی بد چاه

نحوه لایروبی چاه فاضلاب و رفع بوی بد چاه

نحوه لایروبی چاه فاضلاب
نحوه لایروبی چاه فاضلاب

مطمئنا شما هم واژه ی لایروبی چاه را شنیده اید اما شاید اطلاعاتی راجع به آن نداشته باشید. لایروبی در لغت به معنی جابه جا کردن سنگ ها, خاک ها و مواد اضافی در چاه ها است که موجب گرفتگی چاه فاضلاب می شود.

نحوه لایروبی چاه فاضلاب

شاید برایتان جالب باشد که بدانید , لایروبی چاه و لوله های فاضلاب می تواند کار ساده ای باشد که حتی شما هم از عهده ی انجامش برآیید. بارها مشاهده کردید که بوی بد فاضلاب از سینک دستشویی, چاه توالت و حمام به مشام می رسد.

ما در این مطلب راه هایی را دراختیارتان قرار می دهیم تا بدون نیاز به متخصص لایروبی چاه و تنها با داشتن کمی اطلاعات و تجهیزاتی که در بیشتر خانه ها پیدا می‌شود, مشکل بوی بد چاه فاضلاب را برطرف نمایید.

علت بوی بد فاضلاب و  لزوم لایروبی چاه

مواد مصرفی و شیمیایی که در چاه های فاضلاب انباشته می‌شوند، این مواد گاز هایی سمی تولید می‌کنند که نام آن‌ها در اصطلاح گاز فاضلاب می‌باشد. منشا بوی بد فاضلاب, نشت همین گاز های بدبو و سمی است که از داخل چاه های فاضلاب به درون محیط منزل راه پیدا می‌کنند.

یکی از دلایلی که این بو به مشام میرسد این است که لوله های فاضلاب به شکل استاندارد نصب نمی‌شوند، یعنی شتر گلو یا سیفون ظرفشویی, دستشویی یا حمام استاندارد نیستند و دارای فضای خالی هستند که از آن گاز فاضلاب نشت می‌کند. به همین دلیل در زمان نصب سیفون باید دقت کنید که سیفونی خریداری کنید که طراحی خاصی داشته باشد که گلوی آن کاملا پر از آب شود و هیچ درزی نداشته باشد که از آن گاز فاضلاب نشت کند.

نحوه لایروبی فاضلاب و رفع بوی بد فاضلاب

در اینجا چند راه حل ساده را به شما آموزش می دهیم

1- راه اول استفاده از محلول آب لیمو و جوش شیرین. از هر دو به مقدار یک پیمانه آماده کرده و باهم در یک کاسه ترکیب کنید.سپس آن را به داخل چاه بریزید.مدت کوتاهی منتظر بمانید و سپس شیر آب سرد را باز کرده تا محلول به داخل لوله جریان یابد. این مراحل را می توانید چند مرتبه تکرار کنید.

2- راه دوم تهیه محلول نمک و جوش شیرین است.نمک و جوش شیرین را داخل یک کاسه آب جوش ریخته و هم بزنید.سپس این محلول را درون چاه بریزید.این محلول یکی از بهترین ترکیبات برای رفع بوی بد فاضلاب است.

3- راه آخر هم ریختن ترکیب سرکه و جوش شیرین به داخل فاضلاب است.

تخلیه چاه فاضلاب شرکت کیمیا دژ کاسپین آمادگی همکاری با ارگان و نهادهای دولتی, شرکت, مجتمع, پاساژ, هتل و رستوران می باشد.

با ما تماس بگیرید : 09127609500

درباره مدیر وب سایت

همچنین ببینید

دلایل پر شدن چاه فاضلاب

دلایل پر شدن چاه فاضلاب – لایروبی چاه

دلایل پر شدن چاه فاضلاب پر شدن چاه فاضلاب موردی است که گاهی با آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *