خانه / نکات آموزشی / راه های از بین بردن سوسک های خانگی

راه های از بین بردن سوسک های خانگی

راه های از بین بردن سوسک های خانگی

از بین بردن سوسک های خانگی

مبارزه با سوسک‌ها و از بین بردن سوسک‌های خانگی آسان است و نیازی به استفاده از سم‌‌های خطرناک نیست. در این مطلب روش‌های مبارزه با سوسک‌ها را برای شما عزیزان بیان می‌کنیم.

از بین بردن سوسک های خانگی

کارشناس مرکز بهداشت بیان کرد که مهمترین و اصلی ترین علت حضور سوسک و ورود سوسک به منزل، وجود باقیمانده مواد غذایی در گوشه و کنار منزل و نیز در جاهای تاریک منزل است.

خطرات استفاده از سموم دفع حشرات

وی گفت بسیاری از مردم متاسفانه از سموم خطرناک استفاده می‌کنند تا سوسک‌ها و حشرات را از بین ببرند اما اغلب به این علت که منازل از تهویه مناسبی برخوردار نیستند، این سموم خود بعنوان یک آلاینده شیمیایی در منزل عمل کرده و نیز موجب مقاومت بیولوژیکی در حشرات موذی مخصوصا سوسک‌ها می‌شوند و همچنین برای اهالی منزل نیز خطرناک است.

این سموم خطرناک می‌توانند از راه‌های مختلف همچون تماس پوستی، از طریق تنفس و نیز گوارش وارد بدن شوند که علی الخصوص کودکان و افراد مسن بیشتر در معرض خطر می‌باشند زیرا سیستم ایمنی این دو گروه ضعیف بوده و خطرات جدی برای آنان بهمراه دارد.

از بین بردن سوسک های خانگی

از بین بردن سوسک های خانگی

روش‌های جلوگیری از ورود سوسک‌ها به منزل

کارشناس مرکز بهداشت افزود : به جهت جلوگیری از ورود سوسک به منزل چند راهکار وجود دارد :

  • با استفاده از فوم مایع درزهای لوله‌های مجاری فاضلاب بخصوص زیر سینک ظرفشویی را کامل ببندید.
  • چاه‌های حمام، دستشویی و … درپوش داشته باشند.
  • فواصل بین کابینت با دیوار را با چسب آکاریوم کامل بپوشانید تا سوسک‌ها نتوانند در آن درزها تخم ریزی نمایند. درزها بهترین مکان برای تخم ریزی و پناهگاه سوسک‌ها محسوب می‌شوند.
  • در آخر شب فلاش تانک را بکشید و فضای سنگ دستشویی را کامل شستشو داده تا درون چاه و فضای سنگ دستشویی کامل تمیز شده و سوسک‌ها نتوانند از منابع غذای و پناهگاهی آن استفاده نمایند.

روش‌های مبارزه با سوسک‌ها

وی بیان کرد که راه‌های مبارزه با این حشرات موذی بسیار آسان است :

مقداری مربا و جوش شیرین را کرده و آن را درون یک شیشه که دهانه باریکی دارد قرار دهید و سپس این شیشه را در مکان‌های تاریک منزل مانند زیر کابینت‌های زمینی یا زیر سینک ظرفشویی و … بگذارید.

این روش ساده نتایج موفقیت‌آمیزی دارد و خودتان می‌توانید این نتایج را عملا تجربه کنید و سوسک‌ها را از بین ببرید.

استفاده از خمیر سوسک کش امحاء که یک ماده کاملا طبیعی است هم نتایج بسیار عالی در ریشه کن کردن سوسک‌ها و از بین بردن سوسک‌ها داشته است. با مطالعه مطلبی که درباره خمیر سوسک کش امحا قرار داده‌ایم می‌توانید با این محصول عالی بیشتر آشنا شوید.

خمیر سوسک کش امحاء

تخلیه چاه تهران | تخلیه چاه کرج | تخلیه چاه قم | تخلیه چاه البرز

گردآوری : وب سایت کاسپین

جوش شیرین برای از بین بردن سوسک، بهترین سم سوسک کش، مبارزه با سوسک آشپزخانه، سوسک فاضلاب، سوسک ها از کجا می آیند، گچ سوسک کش، سوسک کابینت ام دی اف، سم چغندر برای سوسک

درباره مدیر وب سایت

همچنین ببینید

آموزش رفع بوی بد توالت | رفع بوی بد فاضلاب

آموزش رفع بوی بد توالت از بین بردن بوی بد توالت انتشار یافته در خانه در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید