سپتیک چیست؟

فهرست مطالب

سپتیک چیست؟

قطعاً شما عزیزان از اهمیت لوله‌های فاضلاب شهری یا خانگی مطلع هستید. در مناطق شهری و شهرک‌ها و روستا‌های مجاور آن، دلیل دسترسی آسان و نزدیکی از لوله‌های همیشگی استفاده می‌کنند. بدین شکل که در تمام خانه‌ها لوله کشی انجام می‌شود و در نهایت تمامی این لوله‌ها به لوله فاضلاب شهری که آخرین خروجی است، متصل می‌شوند. گاهاً پیش می‌آید که محل زندگی یا کار افراد دور بوده و امکان بهره‌مندی از لوله فاضلاب شهری را تقریباً غیر ممکن سازد. در اینجا سپتیک به کمک ما می‌آید. جهت نصب سپتیک می‌توانید با شرکت کاسپین در تماس باشید.

سیستم سپتیک چگونه عمل می‌ کند؟

در محیطی که فاضلاب شهری دور از دسترس بوده و عملاً راهی برای خروج فاضلاب وجود ندارد، سپتیک به کمک ما می‌آید. این سیستم دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و انواع و اقسام فاضلاب‌های آشپپزخانه، سرویس بهداشتی و… را تصفیه می‌کند. ساختار داخلی این دستگاه، مخزن، میدان جذب خاک و میدان تخلیه بوده که توسط این سیستم مواد فاضلابی از سایر مواد‌های موجود جداسازی می‌شود. پساب یا مایعاتی که از این طریق به دست می‌آید، با کمک لوله‌ها به سمت میدان تخلیه راهی می‌شوند تا در نهایت به خاک ختم شوند.

البته پساب ممکن است راه‌های طولانی را طی کند و به منظور‌های گوناگون استفاده شود. پساب‌ها گاهاً به منظور از بین بردن ضرر حضور آلاینده‌ها که سبب وجود عوامل بیماری‌زا می‌شوند نیز کاربرد دارند

سپتیک چیست
سپتیک چیست

اجزا سانده سپتیک چیست؟

می‌توان گفت انواع و اقسام سپتیک‌ها، دارای ساختاری یکسان بوده و شکل ظاهری تقریباً یکسانی دارند. مخزن اصلی و اولیه سپتیک‌ها، بیشترین حجم را در داخل سپتیک اشغال کرده‌اند. در انواع مختلف سپتیک‌ها، سیستمی جهت ورود فاضلاب مشاهده می‌شود. طبیعتاً این ورودی شامل لوله‌های متعدد و میان گیر نیز است. به دلیل حضور انواع گوناگونی از فاضلاب، جهت جداکردن فضولات و پساب‌ها از دیوار جداکننده استفاده می‌کنند که حجم زیادی را در سپتیک نمی‌گیرد.

مواد اضافی که شامل فضولات است، در مخزن تصفیه‌کننده جای می‌گیرد و ته نشین می‌شود. به منظور ترکیب شدن مواد مختلف با یکدیگر امکان اینکه گاز‌های سمی تولید شود، زیاد است از یک سیستم تهویه هوا نیز بهره می‌گیرند تا آن گاز‌های تولید شده را از سپتیک خارج کند. سیستم خروجی نیز همانند سیستم ورودی، شامل چندین قسمت لوله خروجی و میان گیر است.


بیشتر بخوانید:

از بین بردن سوسک توسط خمیر سوسک کش امحا

رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه


 

سپتیک چیست
سپتیک چیست

نحوه کار سپتیک چگونه است؟

مراحل کار سپتیک بدین شکل است که تمام فاضلاب تولید شده توسط ساختمان مورد نظر، از طریق لوله ورودی وارد سپتیک می‌شوند. به دلیل شرایط نگهداری این وسیله، آن را زیر زمین مدفون می‌کنند. وظیفه سپتیک این است که تمام مواد فاضلاب را تا زمانی که فضولات و پساب آن جدا شود، در خود نگهداری کند. سپس با کمک لوله‌های موجود پساب را از این بخش تخلیه کرده و وارد قسمت میدان تخلیه می‌کند.                                                                                                این محفظه که بسیار کم عمق بوده، مسئول نگهداری فضولات است. به دلیل امکان خطرآفرینی این مواد زائد، در نهایت از طریق لوله‌های خروجی موجود، وارد خاک می‌شوند تا از ویروس‌ها، باکتری‌ها و حضور مواد مضر در سطح زندگی افراد جلوگیری کنند.

سپتیک چیست
سپتیک چیست

نحوه مراقبت از سپتیک

توصیه ما به جهت مراقبت از سپتیک‌ها این است که با گذشت زمان با استفاده از پمپ‌های موجود و مرتبط به این وسیله داخل آن را پاکسازی کنید. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که هیچ‌گاه از مواد ضدعفونی یا تمیزکننده به طور خودکار استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث صدمه یا گاهاً منجر به سوراخ شدن سپتیک شود. به نظر می‌رسد به علت ریسک بالای انجام این کار، تمیز کردن و آلودگی زدایی سپتیک را لازم است به متخصصان بسپارید.

سخن پایانی

نسبت به چند سال اخیر به آب و فاضلاب اهمیت زیادی داده می‌شود. چرا که با عدم رعایت نکات بهداشتی در مورد فاضلاب و پسماند‌های موجود، حوادث خطرناکی ممکن است رخ دهد که اصلاً جبران شدنی نبوده و تبعات زیادی را در پی دارد. استفاده از مزیت‌های موجود در سپتیک نیز به هموار شدن مسیر به جهت مراقبت از فاضلاب و پسماند‌ها کمک شایانی کرده و با این روش شما می‌توانید تا حد زیادی از وقوع حوادث جلوگیری کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

سرعت، دقت، صداقت

خدمات ما

کافیست یکبار با ما تماس بگیرید.

شبانه روزی

به صورت شبانه روزی در خدمت شما در استان تهران، البرز
و قم می باشیم.

بهترین قیمت

ما سعی می کنیم بهترین خدمات را با بهترین قیمت به شما ارئه نماییم.

سرعت در اجرا

ما سعی می کنیم با رعایت نکات اصولی در کمترین زمان کار را به اتمام رسانیم

نیروی با تجربه

انجام خدمات با استفاده از نیروهای آموزش دیده و با تجربه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید