آموزش نصب چاه بست توالت

فهرست مطالب

چاه بست یک وسیله بسیار کاربردی است که به شکل یک استوانه ساخته شده و دایره بالایی این استوانه از دایره پایینی آن قطر کمتری خواهد داشت. معمولاً قطر مناسب برای تولید چاه بست توالت 10 الی 11 سانتی متر خواهد بود و آن را بر روی چاه توالت‌های ایرانی نصب می‌کنند. شرکت کاسپین آموزش نصب چاه بست توالت را برای شما آماده کرده تا به راحتی بتوانید آن را نصب نمایید و از ورود سوسک‌ها یا موش‌ها به فضای دستشویی خود جلوگیری کنید. در ادامه قصد داریم تا آموزش نصب چاه بست توالت را برای شما شرح دهیم.

آموزش نصب چاه بست توالت

آموزش نصب چاه بست توالت

برای نصب چاه بست توالت شما نیاز نیست تا کار بسیار پیچیده‌ای را انجام دهید و فقط کافی است که درپوش قدیمی چاه توالت را به بیرون بکشید و چاه بست جدید خریداری شده را بر روی چاه قرار دهید. باید دقت کنید که قرار گرفتن چاه بست توالت باید به گونه‌ای باشد که درب چاه بست به سمت چپ یا راست سنگ توالت باز شود تا فضولات به داخل چاه منتقل شوند. دو نوع چاه بست توالت وجود دارد که یک نوع آن دایره و نوع دیگر آن به شکل بیضی است و تفاوت این دو مدل چاه بست فقط در ظاهر آن‌ها خواهد بود و کارایی آن‌ها تفاوتی ندارد.

اگر سنگ توالت شما به شکل اریب باشد بهتر است که از چاه بست بیضی برای آن استفاده نمایید به این دلیل که بهتر با سنگ توالت چفت می‌شود و از ورود سوسک‌ها کاملاً جلوگیری می‌کند. اگر شما نیاز به آموزش نصب چاه بست دارید می‌توانید با متخصصین شرکت لوله بازکنی کاسپین تماس حاصل نمایید. مدیریت شرکت کاسپین آقای رجبی است و توانسته این شرکت را بر پایه رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و ضمانت تمامی خدمات برپا کند. شماره تماس شرکت کاسپین 09127609500 است و شما برای برقراری تماس با این شرکت می‌توانید تنها با این شماره تماس بگیرید.

برای بازدهی بهتر چاه بست توالت پیشنهاد می‌شود سالی یکبار چاه بست را درآورده و دهانه فاضلاب را جرمگیری کنیم. آن را تعویض کنیم و چاه بست جدیدی نصب نماییم، با این کار هم بوی نامطبوع فاضلاب کمتر می‌شود و هم اگر حشرات و سوسک‌ها تخم ریزی کرده باشند، از بین خواهند رفت. برای تهیه چاه بست لازم نیست حتما به فروشگاه خاصی مراجعه شود بلکه در هر فروشگاه بهداشتی و پلاستیک فروشی‌ها این وسیله یافت می‌شود. همچنین می‌توانید به صورت اینترنتی از طریق هر سایت اینترنتی دیگری این وسیله را تهیه کرد.

فواید استفاده از چاه بست توالت

1- رعایت نظافت بیشتر

 

2- جلوگیری از ورود حشرات و سوسک ها به درون ساختمان

اغلب چاه‌های فاضلاب خواستگاه سوسک ها و حشرات موذی هستند و دستشویی‌های ایرانی به دلیل  داشتن دهان خروجی  نسبتا بزرگشان موجب شده اند که سوسک‌های بزرگتر که قابلیت شنا کردن را  دارند، از آب سیفون رد شده و به فضای سرویس بهداشتی و خارج از آن برسند.

این موضوع یکی بزرگ ترین دردسرهایی است که معمولاً سراغ خانم‌های خانه دار می آید، بنابراین با  گذاشتن چاه بست توالت به آسانی می توان از ورود سوسک به منازل و فضای خارج از آن به طور چشم گیری جلوگیری کرد.

3- جلوگیری از نفوذ بوی بد فاضلاب

 

4- جلوگیری از افتادن اشیا به درون چاه توالت و گرفتگی چاه فاضلاب

همانطور که گفته شد توالت‌های ایرانی بالای چاه خود دهانه بزرگی دارند، این بدان معناست که اگر چیزی داخل این توالت ها بیفتد سریعاً وارد سیفون یا خود چاه می شود و دیگر امکان یافتن آن وجود ندارد. در نتیجه برای یافتن آن وسیله لازم است خودتان دست به کار شوید و از روش‌های خانگی استفاده کنید یا اینکه با متخصصین لوله بازکنی که خدماتی را برای بازکردن چاه ارائه می دهد تماس بگیرید، مانند لوله بازکنی پاسداران ، لوله بازکنی انقلاب و سایر مناطق نزدیک به محل سکونت شما.


بهترین نوع چاه بست توالت

چاه بست ها انواع مختلفی دارند که به مانند سایر اجناس هم جنس خارجی دارند هم جنس خارجی که نیازمند تحقیق برای یافتن بهترین نوع چاه بست است.

تفاوت چاه بست ایرانی و خارجی

چاه بست‌های ایرانی دارای یک در دایره ای شکل هستند اما چاه بست‌های خارجی دارای دو در نیم دایره می‌باشند که در وسط چفت می‌شوند و یک دایره تشکیل می‌دهند.

این تفاوت چه تاثیری به جا می گذارد؟

در مدل ایرانی که تک دریچه ای است و به دلیل یکپارچه بودن کل دریچه، اگر سوسک به پشت دریچه و در سمت مقابل لولا بچسبد با وزن اندک خود می‌تواند دریچه را باز کرده و وارد توالت شود؛ اما در مدل خارجی که دارای دو دریچه است پس در نتیجه طول بازوی هر دریچه نصف طول بازوی مدل ایرانی است و وزن سوسک قادر به باز کردن دریچه نیست.

چون اگر به یاد داشته باشید در فیزیک دبیرستان در اهرم‌های نوع دوم (مانند فرقان که برای جا به جا کردن مصالح استفاده می‌شود) با افزایش طول بازو ما قادر خواهیم بود به نیروی بیشتری غلبه کنیم.

پس سوسک ها از درپوش چاه بست‌های ایرانی راحت عبور می کنند, به دلیل اینکه طول بازوی دریچه ایرانی حدودا دو برابر چاه بست‌های خارجی است.

 چاه بست توالت

پس بهتر است که از نمونه چاه بست خارجی آن را تهیه کنید تا از شر سوسک ها خلاص شوید.

 شرکت کیمیا دژ کاسپین آمادگی همکاری با ارگان‌ها و نهادهای دولتی, شرکت‌ها, مجتمع‌ها, پاساژها, هتل‌ها و رستوران‌ها می‌باشد.

شرکت کاسپین آماده انجام خدمات در مناطق مختلف و زمینه های مختلف :

 1. لوله بازکنی تهران
 2. تخلیه چاه تهران
 3. حفاری چاه تهران
 4. لوله بازکنی پیروزی
 5. لوله بازکنی تهرانپارس
 6. لوله بازکنی ولیعصر
 7. لوله بازکنی فردوسی
 8. لوله بازکنی نبرد
 9. لوله بازکنی آزادی
 10. لوله بازکنی نظام آباد
 11. لوله بازکنی پاسداران
 12. لوله بازکنی ستارخان

 13. لوله بازکنی نارمک

 14. و تمای مناطق استان تهران

با ما تماس بگیرید : 09127609500

2.9/5 - (49 امتیاز)

سرعت، دقت، صداقت

خدمات ما

کافیست یکبار با ما تماس بگیرید.

شبانه روزی

به صورت شبانه روزی در خدمت شما در استان تهران، البرز
و قم می باشیم.

بهترین قیمت

ما سعی می کنیم بهترین خدمات را با بهترین قیمت به شما ارئه نماییم.

سرعت در اجرا

ما سعی می کنیم با رعایت نکات اصولی در کمترین زمان کار را به اتمام رسانیم

نیروی با تجربه

انجام خدمات با استفاده از نیروهای آموزش دیده و با تجربه

17 پاسخ

 1. با سلام در چاه بست ها وقتی که دریچه بسته میشه به خاطر سرعت بالا باعث میشه قطراتی به بدن یا لباس برخورد کنه چیکار کنیم که درب چاه بست اهسته بسته بشه (بیشتر در مواقع دفع مدفوع و سریع بالا امدن درب چاه بست ) تا قطرات پخش نشه و به بدن برخورد نکنه تشکر

  1. سلام
   چاه بست سایز کوچک تر هم دارید؟ چون هر چاه بستی که گرفتم کاملا به داخل نمیره ومیزنه بیرون از کاسه لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام. این برمیگرده به متناسب نبودن سنگ توالت و چاه بست ها. بنظرم چاه بست ها مشکل ندارن. این سنگ های توالت هستند که هر کدوم سایز بخصوصی تولید می شن و استاندارد خاصی شاید برای اندازه دهانه ورودی به چاه تعیین نشده.

    1. سلام بعضی از چاه بست ها زود خراب میشن و ا، کار میفتن،درآوردن اونها به چه شکلی هستش؟
     حتما باید با دست انجام بشه؟

  2. سلام. باید دنبال چاه بست خارجی بگردین که از وسط باز میشه. چاه بست های ایرانی در وسط درز ندارن و از یک سمت باز و بسته میشن. همین باعث این اتفاق میشه. چاه بست های خارجی که عکسش رو هم داخل مطلب قرار دادیم کاملا مشخصه که در وسط دارای شکاف هست. حداقل مثل چاه بست ایرانی عمل نمی کنه.

  1. این مشکل شما فقط از عهده ماموران متخصص برمیاد. اگر در تهران – کرج – قم یا البرز زندگی می کنید می تونید با شرکت کاسپین تماس بگیرید تا برای رفع مشکل شما اقدام شود.

 2. با عرض سلام خدمت شما یه خواهشی دارم جهت مصرف کمتر آب از تولید چاه بست دوطرفه دوری فرمایید و لطف کنید در چاه بست یکطرفه یک فلش جهت کار گذاشتن چاه بست بگذارید تا به اشتباه جوری نصب نشود که ترشح شود با تشکر

  1. سلام دوست عزیز. این موارد باید خدمات تولیدکنندگان چاه بست مطرح شود. ما فقط در زمینه لوله بازکنی و تخلیه چاه فعالیت داریم. این مطلب هم به نوعی اطلاع رسانی بود و ما در این زمینه هیچ فعالیتی نداریم. ممنون از دقت نظرتون

 3. سلام. بعضی اوقات دیده می شود که درب چاه بست، باز نشده یا عملکرد مطلوب را هنگام باز شدن نداشته و فضولات روی آن باقی مانده. لطفا در مورد حل این مشکل توضیح دهید.ممنون

 4. سلام ببخشید سنگ توالت ما خارجیه و قسمت گلویی سنگ کوچکتره. شما در شرکتتون چاه بست کوچکتر از اندازه سنگای ایرانی هم دارید؟ ما تهران هستیم چندین مغازه پرسیدم نداشتن جایی هست چاه بست خارجی بفروشن؟ لطف مسکنید اسم یا شماره ای ازشون به من بدی ؟ ممنون

 5. وقتی شما در تهران و البرز ، دم دست هستید و در باز کردن گرفتگی دستشوئی ها استاد هستید، هیچ نیازی به لوله بازکنی جاهای دیگه نیست.
  موفق باشید

 6. سلام. بعضی اوقات دیده می شود که درب چاه بست، باز نشده یا عملکرد مطلوب را هنگام باز شدن نداشته و فضولات روی آن باقی مانده. لطفا در مورد حل این مشکل توضیح دهید.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید